Festiwal Oświatowy 2016

ucz124 września w Parku Hassów po raz szósty odbył się Festiwal Oświatowy Przedszkoli i Szkół z Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Lektury z klasą”, a więc w stoiskach przygotowanych przez szkoły nie mogło zabraknąć nawiązania do twórczości autorów lektur. Szkoły tradycyjnie wykazały się fantastyczną kreatywnością i prześcigały w pomysłach na przybliżenie literatury polskiej i obcej. Twórczość Jeremiego Przybory i sławne Addio Pomidory połączono z możliwością spróbowania pysznej zupy pomidorowej, w innym miejscu można było napisać list do Księdza Jana, a w nawiązaniu do twórczości Sienkiewicza zrobić zdjęcie obok baobabu z Kalim i Meą. Nie zabrakło miejsca dla patronów ursuskich szkół: Władysława Broniewskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Artyści na scenie również nawiązywali do twórczości autorów lektur. Na scenie w Parku Hassów zagościł Mickiewicz na wesoło, bajki Krasickiego, Pan Kleks, poezja Ks. Jana Twardowskiego oraz anglojęzyczni autorzy m.in. Tolkien. Usłyszeć mogliśmy „Dumkę na dwa serca” i oraz utwory Kabaretu Starszych Panów. Występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 obejrzał Grzegorz Kasdepke – najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci, który przybył na specjalne zaproszenie uczniów i nauczycieli tej szkoły. W całość wkomponowano wydarzenie „Ursus czyta Sienkiewicza”. Fragmenty trylogii czytali: Urszula Kierzkowska – Burmistrz Dzielnicy Ursus, zastępcy burmistrza: Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik oraz radni dzielnicy m.in. Tomasz Dąbrowski, dyrektorzy i nauczyciele ursuskich szkół. Z ramienia SOwU fragment „Potopu” czytała radna Anna Lewandowska.
Podczas Festiwalu Oświatowego uczniowie mogli wziąć udział w Konkursie Plastycznym „Ilustrujemy prozę Henryka Sienkiewicza”. Sponsorem nagród było Stowarzyszenie Obywatelskie w Ursusie, a nagrodę specjalną – voucher o wartości 100 zł – ufundowała Pizzeria na Wypasie, ul. Cierlicka 6.

Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie nauczycielom, uczniom i rodzicom szkół Ursusa. Mieszkańcom za liczny udział w Festiwalu. Dziękujemy Wydziałowi Oświaty za pomoc w realizacji wydarzeń towarzyszących „Ursus czyta Sienkiewicza” oraz Konkursu Plastycznego „Ilustrujemy prozę Henryka Sienkiewicza”. Kolejny, udany Festiwal Oświatowy Przedszkoli i Szkół z Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy przeszedł do historii.

Anna Lewandowska

 Galeria dostępna na stronie www.facebook.com/sowursusie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja, SO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.