Remont wiaduktu kolejowego

cierlickaNa lata 2009-2015 zaplanowano projekt „Modernizacja linii kolejowej Warszawa – Łódź, Etap II, lot A, odcinek warszawa Zachodnia – Skierniewice (Miedniewice) POIiŚ 7.1-24.1”, który współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wszystko wskazuje, że od 6 grudnia rozpocznie się jego realizacja na odcinku, który może spowodować w Dzielnicy znaczące utrudnienia w komunikacji. Utrudnienia wynikają z konieczności zamknięcia ulicy Cierlickiej dla ruchu kołowego i pieszego. Wyznaczony objazd ma przebiegać ulicami: Traktorzystów, Nowolazurową, Poczty Gdańskiej, Dzieci Warszawy i  Tadeusza Kościuszki.

Zgodnie z projektem czasowej zmiany organizacji ruchu, zamknięte zostanie przejście dla pieszych pod wiaduktem od ul. Traktorzystów (przy kiosku Ruchu), od ul. Lalki w ciągu ul. Cierlickiej oraz od ul. Kościuszki.
Wejście na perony od strony ul. Kościuszki pozostanie bez utrudnień. Natomiast podróżujący od ul. Traktorzystów będą mieli zapewnione wejście na perony jedynie przejściem podziemnym od wschodniej strony PKP WARSZAWA URSUS (między ulicami Traktorzystów i Opieńskiego). Taka zmiana organizacji ruchu nie może obyć się bez skierowania autobusów na trasy zastępcze.

objazdy

Planowaną trasę objazdów przedstawia schemat:

Remont wiaduktu kolejowego nad ul. Cierlicką zgodnie z założeniami ma potrwać 5 miesięcy. Okres zimowy z niesprzyjającą aurą może wpłynąć na jego wydłużenie.

 Anna Lewandowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.