Styczniowa Komisja GPiK w pigułce

1Podczas Komisji Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej, która odbyła się 13 stycznia przedstawiono projekt uchwały w sprawie zmian w załączniku dzielnicowym do budżetu. Komisja pozytywnie zaopiniowała propozycję zmian, które dotyczą przede wszystkim inwestycji oświatowych. Projekt omawiany będzie również podczas sesji Rady Dzielnicy Ursus.

  1. Zadanie: Rozbudowa Przedszkola nr 200 przy ul Balbinki 1.
    Na rok 2016, na to zadanie zaplanowano środki finansowe w wysokości 175 093 zł. Środki te zostały zwiększone o kwotę 668 012 zł.  Przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego pozwoliło uszczegółowić kwotę i zakres rozbudowy. Aby można było rozpocząć realizację zadania należało zwiększyć plan finansowy.
    Przedszkole nr 200 rozbudowane będzie w formule „projekt +rozbudowa”. W roku 2016 zostanie przygotowany projekt, a rekrutacja dzieci, we wstępnych prognozach, planowana jest na rok szkolny 2018/2019.
  2.  Zadanie: Adaptacja budynku na przedszkole przy ul. Wojciechowskiego 13.
    O tej inwestycji pisaliśmy już w październiku [link]. Jest to nowe zadanie inwestycyjne. W roku budżetowym 2016 należy zabezpieczyć na to zadanie 468 012 zł.
    Koszt adaptacji budynku dawnego sklepu „Emilia” szacowany jest na 2 mln. zł. Planowane są 4 oddziały, które zapewnią miejsca dla 80 dzieci. Przedszkole nie będzie posiadało bloku żywieniowego, a nabór planowany jest na początek roku 2018.

Anna Lewandowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.