System Veturilo w Ursusie

veturilloZ systemu wypożyczeń miejskiego roweru – Veturilo od 1 sierpnia 2014 r. będą mogli korzystać mieszkańcy Dzielnicy Ursus. Na XXXV Sesji Rady Dzielnicy Ursus, 16 kwietnia 2014 r. pozytywnie zaopiniowano zmiany w tegorocznym załączniku dzielnicowym do budżetu zmniejszając zaplanowane na 2014 rok środki finansowe w kwocie 200 000,00 zł o kwotę 200 000,00 zł tj. do kwoty 0 zł. Wynika to z konieczności przekazania środków do ZTM po podpisaniu porozumienia w celu określenia zasad finansowania uruchomienia i eksploatacji dodatkowych stacji działających w ramach systemu Warszawski Rower Publiczny (Veturilo).

W tym sezonie uruchomione zostaną w Warszawie dodatkowo 23 stacje, z czego 5 powstanie w Ursusie. Stacje zlokalizowane będą przy:
1. Stacji PKP Ursus-Niedźwiadek,
2. Stacji PKP Ursus,
3. Urzędzie Dzielnicy Ursus,
4. Skrzyżowaniu Skoroszewska/Prystora
5. Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Sosnkowskiego

Środki na tę inwestycję zostały wpisane do budżetu Dzielnicy na 2014 r. oraz zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej na kolejne dwa lata.

Więcej informacji związanych z funkcjonowaniem  systemu Veturilo, zasadach korzystania, rejestracją i lokalizacją stacji na stronie www.veturilo.waw.pl.

Anna Lewandowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.