Kolejna debata z mieszkańcami – za nami

26 kwietnia, w Bibliotece Skorosze odbyła się kolejna debata z mieszkańcami Ursusa. Na zaproszenie Zarządu SO w Ursusie w debacie wzięli udział zastępcy burmistrza dzielnicy Ursus: Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik oraz radni: Wanda Kopcińska, Piotr Adamus, a także Anna Lewandowska i Paweł Dilis. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnej prasy.
Dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie, a przede wszystkim za aktywny udział w debacie.
Temat debaty „Ursus – sypialnia czy miejsce zamieszkania?” stał się okazją do inspirujących rozważań na temat codziennego życia mieszkańców naszej dzielnicy. Zdecydowaną większość uczestników stanowili mieszkańcy Skoroszy, którzy z zainteresowaniem wysłuchali planów związanych z rozwojem tej części Ursusa. Następnie oddano głos mieszkańcom. Pytania i wątpliwości oraz propozycje zgłaszane podczas dyskusji stały się świetną okazja do wymiany informacji. Dużo uwagi poświęcono zieleni, parkom i skwerom, inwestycjom oświatowym, remontom chodników. Nawiązano do projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Nie mogło zabraknąć pytań związanych z terenami po bazie MPO. Ciekawym tematem okazał się fakt zmniejszających się terenów, które są ważne dla właścicieli czworonogów. Okazuje się, że losy lokalnego bazarku interesują również mieszkańców części południowej naszej dzielnicy, a oferta domów kultury i cyfrowego kina jest na bieżąco śledzona.
Mamy nadzieję, że podczas spotkania mieszkańcy uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Kwietniowym spotkaniem zakończyliśmy ten cykl debat. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim mieszkańcom. Na kolejne debaty zapraszamy po wakacjach.

Zarząd SO w Ursusie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, SO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.